slide003.jpgslide004.jpg


Pískomil 2019 - 2020

Moc se mi do psaní nechce, ale vím že musím, jinak by si někdo mohl myslet, že Pískomil chcípnul. Tady na stránkách to tak může vypadat, ale ve skalách ..., ve skalách Pískomil stále žije!

Od minulého reportu se nám podařilo otevřít dalších sedm oblastí, tedy v současné době je 51 oblastí, kde se některý z pískomilů již vyskytoval. Počet lezců se zvýšil také o sedm na celkových 70 pískomilovníků. A jelikož Pískomil není jenom záležitost tvrdých a napůl tvrdých chlapů, letos přibyly dvě nové zástupkyně něžného pohlaví (... i když dnes je těch pohlaví údajně víc, ale my, coby tradicionalisti zůstaneme u dvou:). Petra s Radkou se přidaly k Pavlíně a zvýšili celkový počet děvčat na tři.

Letos v únoru, těsně před vypuknutím Covidu se podařilo uskutečnit komorní sraz pískomilů na Turnovské chatě v Sedmihorkách. Nejaktivnějším lezcem je bezkonkurenčně Jiřík se 43 oblastmi, i když, co ho začaly bavit prvovýstupy, tak trochu polevil. Nakonec, není to žádná soutěž (ale drobek hecu a soupeřivosti neuškodí). Nejdůležitější a podstatné je, aby to bylo zábavné, a to pro většinu z nás bezpochyby je.

Tak ať Vám to leze i v tom následujícím roce a "ulovte" si nějakého toho pískomila!

Iwoš


<< Zpět